Норвегія відкриє кордони для країн ЄС з 15 липня: які обмеження залишаться

61
Норвегія
adelaida.pro

Норвегія з 15 липня скасує обмеження на поїздки до та з європейських країн, які відповідають низці критеріїв щодо ситуації за поширенням коронавірусу.

Про це повідомляє NRK.

Інститут громадського здоров’я Норвегії надасть список затверджених країн до 10 липня і він буде оновлюватися щонайменше кожні 14 днів.

Норвегія, яка не є членом Європейського Союзу, але входить до Шенгенської зони, має одні з найсуворіших обмежень на поїздки в Європі. При цьому більшість інших європейських країн відкриваються 1 липня.

Критерії визначають, що в країні повинно бути менше 20 нових заражених в середньому на 100 000 жителів.

У регіоні також має бути менше 0,5 нових пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії на 100 000 жителів в середньому за останні два тижні. Частка позитивних тестів повинна бути менше 5%.

“Це цілком усвідомлена позиція, що ми чекаємо. У нас є можливість побачити наслідки збільшення руху в Європі”, – сказала прем’єр Норвегії Ерна Солберг.

Солберг також заявила, що Норвегія збереже необхідність карантину для приїжджих із країн з високим ризиком зараження.

Крім того, обмеження можуть стосуватися не тільки країни загалом, але і окремих регіонів. Наприклад, шведський острів Готланд більше не відповідає вимогам щодо ситуації із зараженням, і норвежцям доведеться переходити на самоізоляцію на 10 днів після повернення звідти.

Раніше Готланд був виключенням, тоді як карантин поширювався на решту території Швеції.

Як повідомляло BitukMedia: