Німеччина виплатить по 3 тисячі євро своїм геям-військовослужбовцям — навіщо?

35

Уряд Німеччини погодився виплатити компенсацію тим військовим, яких до 2000 року дискримінували через їхню сексуальну орієнтацію.

Про це повідомило DW.

«Схвалення кабінету канцлера Ангели Меркель було отримано через два місяці після того, як міністр оборони Аннегрет Крамп-Карренбауер офіційно вибачилася за десятиліття дискримінації та опублікувала дослідження, що документує «систематичну дискримінацію» в Бундесвері з 1955 по 2000 рік», — зауважило видання.

Урядовий законопроєкт передбачає реабілітацію у вигляді виплати 3 тисяч євро геям-військовослужбовцям. Таке рішення прийнято через те, ці військослужбовці були обмежені у можливостях просування на службі, звільнені, позбавлені пенсій тощо.

За оцінками Міністерства оборони Німеччини, компенсацію отримають щонайменше 1000 людей. Водночас представник групи з захисту ЛГБТ у Бундесвері Свен Берінг заявив, що радий такому рішенню уряду, але вважає, що законопроєкт потрібно допрацювати.

«Постраждалих більше не підвищували, звільняли чи позбавляли пенсії. Німецькі збройні сили спричинили значні фінансові збитки, що перевищує запропоновані 3000 євро», — сказав представник групи з захисту ЛГБТ у Бундесвері Свен Берінг.

Як повідомляло BitukMedia: