Не чоловік, а вагітна жінка — як науковці виявили помилку колег?

20
Warsaw Mummy Project

Група польських науковців з’ясувала, що єгипетська мумія, яку раніше вважали чоловіком, насправді є жінкою на пізніх термінах вагітності.

Про це повідомило у Journal of Archaeological Science.

«Першим сюрпризом для нас тало те, що у нього (тіла — ред.) не було пеніса. Натомість були груди та довге волосся. Потім ми з’ясували, що це вагітна жінка. Коли ми побачили маленьку ступню, а потім маленьку руку (плода — ред.), ми були справді вражені», ㅡ розповіла дослідниця Мажена Ожарек-Сільке.

Ще у 1826 році вагітну мумію привезли до Варшави. Напис на її труні вказував на те, що це релігійний діяч чоловічої статі. До цього часу жодне попереднє обстеження мумії не вказувало на те, що це може бути жінка.

Для нового дослідження науковці вирішили просканувати тіло і з подивом виявили, що насправді у труні лежить жінка на сьомому місяці вагітності.

На думку вчених, це єдиний відомий випадок добре збереженої вагітної єгипетської мумії. Вони визначили, що жінці було від 20 до 30 років. А розмір черепа плоду дає змогу припустити, що вона була десь на 26-28 тижні вагітності. Чому плід не витягли з жінки під час бальзамування ㅡ невідомо.

«Ось чому ця мумія справді унікальна. Нам не вдалося знайти подібних випадків. Це означає, що наша мумія є єдиною у світі визнаною з плодом», ㅡ зауважив учасник дослідження Войцех Ейсмонд.

Науковці кажуть, що це відкриття дає нові можливості дослідити вагітність та давні практики, пов’язані з нею.

Як повідомляло BitukMedia: