Музей — хмара збудують у Китаї — ФОТО проєкту

13
Dezeen

Японська архітектурна студія SANAA представила свій проєкт морського музею у китайському Шеньчжені.

Про це повідомило Dezeen.

«Над кожною сферою розташована сітка з нержавіючої сталі з жалюзі, яка рятуватиме відвідувачів від жаркого субтропічного сонячного світла і створює єдиний вид з ландшафтом», – прокоментували автори проєкту.

Морський музей Шеньчженя площею 100 тисяч квадратних метрів матиме довгу горизонтальну хмарну структуру, яка нібито виходить з моря. Будівля складається з кількох низько розташованих куполів, покритих решіткою з нержавіючої сталі. Непрозора скляна сфера захищатиме будівлю від природного світла.

Dezeen

Морський музей буде розділений на три виставкові зони, розташовані навколо великого вестибюля і декількох дворів. Перший поверх займе простір відкритого планування без колон, що дозволить відвідувачам вільно пересуватися.

Dezeen

Будівля взаємодіятиме з навколишніми зеленими насадженнями і парком, щоб розширити зону діяльності музею до природного ландшафту.

Проєкт SANAA був обраний переможцем на міжнародному конкурсі, організованому в рамках ініціативи Shenzhen New Ten – загальноміського плану, в рамках якого збудують десять нових культурних будівель.

Dezeen