Місто майбутнього: Саудівська Аравія збудує місто з нульовими викидами вуглецю

7
dawn.com

Наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман оприлюднив плани з будівництва міста з нульовими викидами вуглецю.

Про це повідомило Reuters.

«Це буде перший великомасштабний будівельний проєкт в культовій діловій зоні NEOM вартістю $500 млрд, яка має на меті диверсифікувати економіку найбільшого у світі експортера нафти», — ідеться у повідомленні.

Принц бін Салман сказав, що місто, яке отримало назву «The Line» («Лінія») простягатимуться на понад 170 км. Воно зможе забезпечити житлом 1 млн осіб, а вся необхідна енергія буде надходити з чистих джерел. Вартість інфраструктури міста складе $100-$200 млрд.

Будівництво міста почнеться в І кварталі цього року. Очікується, що місто додасть $48 млрд доларів у валовий внутрішній продукт королівства і створить 380 000 робочих місць.

Державний інвестиційний фонд королівства (PIF), є основним інвестором NEOM, високотехнологічного комплексу площею 26 500 квадратних кілометрів на березі Червоного моря з кількома зонами, включаючи промислові та логістичні, завершення яких планується у 2025 році. Проєкт спрямований на перетворення Саудівської Аравії в країну XXI століття.

Про план створення NEOM був оголошено саудівським принцом Мухаммедом бін Салманом на конференції «Інвестиційна ініціатива майбутнього» в Ер-Ріяді 24 жовтня 2017 року. Тоді він заявив, що комплекс буде працювати незалежно від «існуючої державної системи», з власним податковим і трудовим законодавством і «автономною судовою системою».

Як повідомляло BitukMedia: