Менше криги та більше дощу: Арктика переходить до нового клімату

14
фото: goarctic

Унаслідок суттєвих змін, спричинених глобальним потеплінням, Арктика переходить до нового кліматичного режиму, в якому буде менше криги, більше дощу та тепліші температури.

Про це повідомляють дослідники видання Nature Climate Change.

“Погодні умови коливаються з року в рік і це звичайне явище, вчені у новому досліджені виявили, що швидка мінливість Арктики вже виходить за межі нормальних коливань. На їхню думку, це свідчить про перехід північного регіону до нового кліматичного режиму”, – йдеться у статті видання.

За словами авторів наукової статті, учені проаналізували, як змінювався клімат Арктики протягом останніх десятиліть. Для цього вони вивчили велику кількість обсерваційних даних щодо погодних умов регіону та використали сотні комп’ютерних симуляцій, щоб передбачити майбутні зміни. Основні параметри, які включили у дослідження – протяжність морської криги пізно влітку, осінні та зимові перепади температури та час, коли дощові опади стають переважати над сніговими.

У результаті досліджень з’ясували, що за показником протяжності морської криги Арктика ще на рубежі століть переступила поріг нового клімату. Середній вересневий мінімум тепер на 31 відсоток нижчий, ніж був у 1979-1988 роках. Якщо викиди парникових газів не зменшаться, то до кінця століття моря Арктики будуть майже без криги від трьох до десяти місяців на рік.

Температура повітря над океаном сягне значень нового клімату до 2050 року, а над сушею – у другій половині століття, згідно з дослідженням. Сезон дощів в Арктиці до середини століття триватиме на 20-60 днів довше, а до 2100 року – до 90 днів.

Як повідомляло BitukMedia: