Масштаби вражають! За останні 20 років відновили ліси площею з Францію

14

Загальна площа відновлених із 2000 року лісів становить майже 59 мільйонів гектарів — це територія, більша за континентальну частину Франції. 

Про це повідомили  Trillion Trees.

«Вирубування лісів лежить в основі кліматичної кризи, і ми маємо зробити все можливе, щоби спинити її. Крім того, відновлення природних лісів відіграє важливу роль у збереженні їхніх екосистем», — розповіла віцепрезидентка WWF Жозефіна Варела.

Існують три типи відновлення лісів: активне, яке потребує людського втручання через непридатність землі чи інші чинники; допоміжне, де участь людини мінімальна (наприклад, викорчовуються бур’яни); і спонтанне, коли ліс виростає сам, а людина цьому не заважає.

Для оцінки відновлення лісів проєкт Trillion Trees два роки збирав дані з різних джерел, зокрема використовував супутникові знімки за останні понад 30 років та спостереження своїх експертів на 124 локаціях у 29 країнах.

У Trillion Trees визнають приблизність своєї оцінки, тож просять усі зацікавлені сторони допомогти їм із точнішими вимірюваннями. Але якщо судити за наявними даними, за останні 20 років відновилися приблизно 22-25 мільярдів дерев на площі 58,9 мільйона гектарів.

Один із прикладів — Атлантичний ліс у Бразилії, розташований на узбережжі однойменного океану. На початку XVII століття його площа оцінювалась у 1-1,5 мільярда гектарів, але на 2000 рік скоротилася майже на 90% через активне вирубування дерев.

Відтоді завдяки зусиллям екологів, місцевої влади та самого лісу він відновився на площі у 4,2 мільйона гектарів (приблизно як Нідерланди). Але попри такі успіхи, у Всесвітньому фонді дикої природи закликають посилити захист лісів.

У жовтні 2020 року дослідники за допомогою супутникових знімків підрахували, що на 1,3 мільйона квадратних кілометрів пустельної території Африки ростуть понад 1,8 мільярда дерев — або трохи більш як 13 дерев на гектар. Це більше, ніж вважалося раніше.

Як повідомляло BitukMedia: