Ласкаво просимо без тесту! Чорногорія змінила правила в’їзду в країну

13
фото: svitua.com

Чорногорія змінила правила в’їзду та знову не вимагатиме негативного тесту на коронавірус — як для власних громадян, так і для іноземців.

Про це повідомило посольство України в Чорногорії.

«Іноземцям та громадянам Чорногорії більше не потрібен тест для в’їзду до Чорногорії», — оголосила міністр охорони здоров’я Чорногорії Єлена Боровініч Бойович.

Причиною пом’якшення обмежень вона назвала покращення епідеміологічної ситуації, зокрема, зменшення завантаженості ліжок у лікарнях до 57%, тоді як у другій половині грудня це було 67%.

Також скасовують заборону на пересування між містами у вихідні дні.

Посольство України у Чорногорії після цього також опублікувало оголошення про те, що за новим рішенням «дозволено в’їзд в Чорногорію всім іноземцям без тесту», відтак і громадянам України. Втім, Чорногорія — у «червоній зоні» згідно з останнім списком МОЗ, і після повернення звідти вимагається самоізоляція.

Міністр економічного розвитку Яков Мілатович зазначив, що відмова від вимоги тесту покращить економічне становище туристичної галузі та ресторанів.

«Вільний в’їзд до Чорногорії і дозвіл на міжміське сполучення у вихідні вплине на нашу загальну економічну активність», — зазначив він.

За його словами, внаслідок обмеження в’їзду для туристів Чорногорія втратила 450-500 мільйонів євро.

За попередню добу у Чорногорії з населенням близько 620 тисяч осіб зареєстрували 388 нових випадків зараження. Загалом хворі на цей час майже 9600 осіб.

При цьому, за останніми даними, саме у Чорногорії зараз найбільша кількість «активних» хворих у регіоні — 1507 на 100 000 населення, тоді як у Словенії — 1217, Албанії — 858.

Як повідомляло BitukMedia