Космічний мінігелікоптер успішно висадили на Червону планету — це будуть перші в історії польоти на планеті

16
twitter.com/NASAJPL

Марсохід Національного аерокосмічного агентства США (NASA) «Наполегливість» успішно висадив на поверхню Червоної планети 1,8-кілограмовий літальний апарат «Винахідливість».

Про це повідомила сама компанія.

«Залишилось пережити цю ніч», — зауважили в NASA

Наразі марсохід випустив мінігелікоптер на висоті 10 сантиметрів над поверхнею Червоної планети. Уже далі очікується, що 11 квітня або пізніше він здійснить перший в історії людства політ над поверхнею Марса.

Операція з примарсування «Винахідливості» насправді була доволі складною: апарат перебував у марсоході горизонтально, а перед приземленням мав розгорнутися вертикально. Крім того, це перший літальний апарат, який висадили на Марс.

Перші тестові польоти «Винахідливості» в NASA планують здійснити не раніше 11 квітня. Потім протягом 30 днів апарат має якнайбільше політати Червоною планетою, після чого залишиться там навічно.

«Винахідливість» — це мінігелікоптер завважки 1,8 кілограма та 1,2 метра діаметром. Його головне завдання — вивчення Марса з повітря: він може зависати на 30 секунд і робити знімки у високій якості двома камерами.

У разі успіху політ «Винахідливості» стане першим в історії людства польотом над поверхнею Червоної планети, де атмосфера у 100 разів більш розріджена, ніж на Землі, а сила тяжіння становить близько 1/3 від земної.

Марсохід NASA під назвою «Наполегливість» 18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США — він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож «Наполегливості» до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

Як повідомляло BitukMedia: