Єдиний законопроєкт у світі: у Шотландії безкоштовно виділятимуть жінкам засоби інтимної гігієни

49
life.karpat.in.ua

Парламент Шотландії ухвалив законопроєкт про безкоштовне забезпечення жінок і дівчат засобами інтимної гігієни. Шотландія стала першою країною світу, яка ухвалила такий законопроєкт.

Про ухвалення закону повідомила пресслужба парламенту Шотландії.

«Це законопроєкт, що передбачає надання безкоштовних продуктів для тих, хто їх потребує», — йдеться у пояснювальній записці.

Так, закон «Про безкоштовне надання засобів жіночої інтимної гігієни» передбачає, що тампони й прокладки мають бути доступними безкоштовно для всіх жінок і дівчат у туалетах шкіл, коледжів та університетів.

Уряд Шотландії матиме повноваження зобов’язувати й інші громадські заклади робити те саме, а ще зобов’язаний забезпечити фінансування ініціативи — за оцінками, воно складатиме 8,7 мільйона фунтів стерлінгів на рік (329,7 мільйона гривень).

Законопроєкт у парламенті Шотландії представила депутатка Моніка Леннон із Лейбористської партії ще у квітні 2019 року. У лютому 2020-го його ухвалили в першому читанні, а в жовтні — у другому. Нині Шотландія — перша у світі країна, яка закріпила на законодавчому рівні обов’язок надавати доступ до безкоштовних засобів інтимної гігієни.

Навіщо взагалі забезпечувати безкоштовними засобами інтимної гігієни?

Через явище менструаційної бідності (period poverty) — так називають неспроможність жінок і дівчат забезпечити себе засобами інтимної гігієни, бо їм не вистачає на це коштів. Як наслідок, вони використовують негігієнічні замінники (навіть газети й серветки), шкодячи своєму здоров’ю.

Як стверджують благодійні організації, що борються з менструаційною бідністю, вона так само негативно впливає і на психічне здоров’я жінок і дівчат. А в умовах пандемії коронавірусу проблема загострилася ще більше.

Активістки кампанії «Free Period Products», 22 листопада 2020 року.
Фото Monica Lennon / Twitter

Подібні до Шотландії ініціативи наразі існують в обмеженому вигляді лише на рівні кількох американських штатів, зазначило BBC. В Англії від січня цього року школи зобов’язані забезпечувати дівчат безкоштовними засобами інтимної гігієни.

Як повідомляло BitukMedia: