Епідемія послаблень карантину: Чехія і Данія наслідують приклад Австрії

40
pnu.edu.ua

Уряди Данії та Чехії анонсували послаблення обмежувальних заходів, запроваджених раніше для боротьби з поширенням коронавірусу.

Як заявила 6 квітня прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, з 15 квітня знову відкриються ясла і дитячі садки, а також запрацюють початкові школи (з першого по п’ятий класи), пише DW.

Це має допомогти батькам дітей, які працюють вдома, вважає Фредеріксен.

Водночас інші обмеження, оголошені в Данії через пандемію COVID-19, залишаться чинними. Кордон з Німеччиною залишатиметься закритим. Також не працюватимуть ресторани. За словами прем’єра, ці та інші заходи триватимуть до 10 травня.

До цього ж дня данські школярі з шостого до десятого класу вчитимуться вдома.

Водночас масштабніші зібрання будуть заборонені до серпня. Одразу після заяви Фредеріксен був скасований найбільший музичний фестиваль у Північній Європі Roskilde, який мав відбутися з 27 червня до 4 липня.

Уряд Чехії також вирішив послабити деякі карантинні обмеження. Зокрема, у країні знову дозволять займатися неконтактними видами спорту, наприклад, гольфом і тенісом.

Крім того, буде дозволена робота низки магазинів, що досі лишаються зачиненими. Серед них – крамниці господарських товарів, товарів для хобі та майстерні з ремонту велосипедів.

Одночасно посилюються гігієнічні правила для продавців. Мінімальна відстань між клієнтами повинна становити два метри, а на вході мають бути дезінфікувальні засоби та одноразові рукавички. Рішення уряду Чехії набере чинності 9 квітня.

Згідно з даними Університету імені Джонса Гопкінса, у Данії зафіксовано 4875 інфікувань коронавірусом, 187 людей померли від хвороби та 1489 одужали. У Чехії зареєстровано 4822 випадки зараження, які викликали 78 смертей, 121 людина одужала.

Нагадаємо, 6 квітня уряд Австрії першим у ЄС оголосив про послаблення обмежень.