Балтійські країни планують спільне оновлення військово-морського флоту

18
Балтійські країни
https://cont.ws/

Естонія спільно з іншими балтійськими країнами розглядає можливість єдиного тендеру на оновлення військово-морського флоту трьох республік.

Про це повідомляє портал ERR.

Естонія, Латвія і Литва планують в рамках проєкту “Naval vision 2030” спільно оновити військово-морський флот. Річ у тім, що більшість кораблів у трьох республік через 15 років вже буде пора списувати з рахунків.

Купівля одного військового корабля – дуже дорога процедура, тому країни і хочуть об’єднатися в своєму замовленні, щоб отримати більш привабливу ціну.

“До остаточного рішення ми ще не дійшли, але вище військове керівництво зважувало цей план десь рік тому і в підсумку його прийняло. Тепер наше завдання – до осені надати первинні цифри, щоб зрозуміти, скільки на все це буде потрібно грошей. Але тут доведеться також врахувати і той факт, що за 10-15 років ці витрати можуть істотно змінитися”, – сказав командувач ВМС Естонії Юрі Саска.

Основний тип військово-морських кораблів у Естонії, Латвії та Литві – це мінні тральщики. За словами Юрі Саска, саме мінні тральщики були і залишаються оптимальним варіантом для трьох країн. Однак, якщо мова йде про замовлення нових кораблів, то їх потрібно буде будувати з урахуванням додаткових потреб.

Як повідомляло BitukMedia: