38 “відкритих” країн: куди можна українцям і як це зробити

145

На сьогодні свої кордони для громадян України відкрили повністю або з певними умовами 38 країн.

Про це на брифінгу розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Перелік країн, куди можуть їхати українці. За цей тиждень змін не відбулося – так само 38 країн, які пускають українців або безумовно, або за умови дотримання певних правил”, – сказав міністр.

Кордони відкрили, зокрема, Болгарія, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Рико, Туреччина, Сербія, Албанія, Чорногорія, Хорватія, Білорусь, Велика Британія, США, Єгипет, Мексика, Туніс, Багамські острови.

В МЗС рекомендують перед поїздкою вивчити правила перетину кордону тієї  чи іншої країни. Це можна зробити на інтерактивній карті українського міністерства або на сайтах МЗС інших країн.

Проте, Україна не потрапила 30 липня до переліку «безпечних» для в’їзду країн. Перелік країн переглядатимуть через два тижні.

Це означає, що в’їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців:

  • тих, хто подорожує з метою навчання;
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряків, що прямують на корабель;
  • медиків й дослідників;
  • сезонних працівників;
  • висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Критерії визначення третіх країн, жителям яких відкриють в’їзд до ЄС, включають, зокрема, епідеміологічну ситуацію і заходи стримування коронавірусу, до яких вдається країна, а також економічні та соціальні аспекти.