12-річний хлопець знайшов кістки рідкісного динозавра, який жив 69 млн років тому

15

Натан Грушкін із Канади з шести років захоплюється динозаврами. У 12 років йому разом із батьком вдалося знайти кістки гадрозавра, який жив 69 мільйонів років тому.

Про це повідомила природоохоронна організація Nature Conservancy of Canada.

«Охорона природи Канади (NCC) підтверджує значне відкриття скелета динозавра на його території Нодвелл, у Каньйоні Підкови, поблизу Драмхеллера. Природоохоронна територія розташована в ізольованій кишені Бесплодних земель серед прерій Альберти», — написала пресслужба.

Так, у липні юний палеонтолог пішов разом зі своїм батьком у похід у провінції Альберта. Під час прогулянки вони помітили кістки, що стирчали зі скелі. Натан розповів, що коли вперше побачив знахідку, то «буквально втратив мову».

«Я не був схвильованим, хоча мав би. Я був дуже шокований, що зробив відкриття динозавра», — сказав хлопець у коментарі BBC.

Батько хлопця Діон розповів, що кістки виглядали, наче зроблені з каменю — їх не можна було сплутати ні з чим іншим.

Також Натан знав, що скам’янілості захищаються законом, тому після повернення з прогулянки він повідомив про знахідку в Королівський музей Тіррелл.

Дослідження скам’янілостей тривали до 15 жовтня. За цей час палеонтологи знайшли від 30 до 50 кісток, які належали 3-4-річному гадрозавру.

У музеї також заявили, що знахідка Натана та його батька — дуже важлива, бо про молодих гадрозаврів науковці знають мало.

Як повідомляло BitukMedia: