Рамадан в умовах карантину: у мусульман розпочався місяць посту

53
religis.com

Мусульмани в усьому світі почали відзначати Рамадан – цього року місяць обов’язкового посту для них пройде під знаком безпрецедентних заборон на сімейні зібрання та масові молитви у зв’язку із пандемією коронавірусу.

«Святий місяць посту стане похмурим для багатьох країн Азії, Близького Сходу та Північної Африки», — повідомляє AFP.

Поширені під час карантину правила забороняють молитися в мечетях або зустрічатися з родичами й друзями під час іфтарів (вечірній прийом їжі під час місяця Рамадан. — ред.).

В Індонезії, де проживає найбільше у світі мусульман, національні релігійні організації закликали вірян залишатися вдома.

«Цей Рамадан значно відрізняється — він просто не святковий. Я розчарована, що не можу ходити до мечеті, але що ми можемо зробити? Світ зараз інший», — говорить індонезійська домогосподарка Фітрія Фамела.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала припинити деякі заходи Рамадану, щоб убезпечити мусульман від загрози поширення коронавірусу.

Муфтій Духовного управління мусульман України Саїд Ісмагілов привітав вірян із початком Рамадану.

«Уперше за всі роки я бачу такий Рамадан — без спільних іфтарів, нічних молитов у мечеті, та навіть без джума-намазу», — зазначив він.

Шановні брати і сестри! Щиро вітаю вас з початком Священного місяця Рамадан!Всевишній Аллаг в Священному Корані…

Опубліковано Саідом Ісмагіловим Четвер, 23 квітня 2020 р.

Як повідомляло BitukMedia, українська громада в ОАЕ допомогла групі співгромадян придбати авіаквитки для повернення на батьківщину під час карантину.