Зв’язок людини і природи: на Набережній столиці з’явився новий мурал

13
Vitaliy Gideone

Київський художник Віталій Гідеван, який малює яскраві малюнки на парканах та стінах шкіл, паркінгів, будівель, створив новий мурал на Набережній.

Свою роботу він назвав «Золоте руно біля берегів Дніпра».

У коментарі BitukMedia художник розповів, що спочатку думав малювати в центрі Києва, але потім обрав саме Набережну.

Vitaliy Gideone

«Просто захотілося зробити малюнок біля Дніпра, де багато рибалок і просто гарне місце», – сказав Віталій і зазначив, що своїм малюнком перекрив напис, який пропагував наркотики.

Щодо самої дівчини, зображеної на муралі, – це вже друга робота з цієї серії. Віталій вже малював дівчину-сову. В цій роботі художник зробив відсилання до тотемної тварини і до грецької міфології про Золоте руно. А ще, каже, є знайомі, які за знаком зодіаку Овни, то і для них малював теж.

«До того ж, цією роботою я хотів нагадати про зв’язок людини і природи. Що людина – це частина такого світу, де все взаємопов’язано між собою. У більшість моїх робіт я вкладаю саме той сенс. Нас не можна відділити від природи, бо якщо вона помре, то і людей не буде. Ми не можемо взяти і все знищити!» – наголошує художник.

Vitaliy Gideone

Загалом, говорячи про мурали у містах Віталій Гідеван зазначив, що краще, коли є гарні малюнки, ніж брудна, обшарпана стіна чи якийсь поганий, наркотичний  напис.

«Головне, щоб малюнок став частиною місця, вулиці і архітектури. У подальшому люди орієнтуватимуться по таким малюнкам і назначатимуть під ними зустрічі. Згодом гарні мурали стають  частиною пам’яток. Мурали – це фундамент для змін у кращий бік. Місцеві мешканці намагаються доглядати за прилеглою територію, перефарбувати, змінити двері, вікна… Хай це незначні зміни, але зерно до змін», – сказав художник.