Сервіси за підпискою – новий тренд, що набирає обертів і обіцяє захопити дуже несподівані сфери. У США до 80% нових клієнтів обирають нетрадиційні моделі споживання, включно з підпискою, шейрінгом і лізингом. Тобто все, крім купівлі продукту безпосередньо!
Чому підписка популярніша за покупку?
Очевидна причина — інтернет, через який зручно оформляти підписки. Крім того, звички споживачів, особливо молодих, змінюються — потреба чимось володіти (від музики і машин до документів) усе зменшується.
Користувач інтернету більше не володіє паперовими книгами, улюбленими дисками, журналами та навіть автомобілями і будинками — тепер він оформлює абонемент і користується всім і одночасно.
На що можна підписатися?
Ідея підписки не нова: хто не купував річного абонемента у фітнес-клуб або не підписувався на доставку газет і журналів? Але сервіси пішли далі і дісталися до сфер життя, у яких складно це уявити.
Сьогодні підписні сервіси охопили практично всі сфери: регулярно за фіксованою ціною можна отримувати продукти, косметику, одяг, книги, корми для тварин і багато іншого. Судячи з прогнозів аналітиків, нова модель споживання буде розвиватися і захоплювати все нові сфери.
Стрімінгові сервіси
Сервіси потокового контенту є, мабуть, найбільш відомими прикладами успішної реалізації передплатної моделі бізнесу. Засновники Netflix і Spotify зуміли побудувати неймовірно успішні компанії, використовуючи всі переваги підписки.
Коли людина звикає до користування сервісом, його цінність для неї ростиме в прогресії. Як можна відмовитися від підписки на Spotify, якщо там моя музична бібліотека за останні 3 роки?
А можливість використовувати Spotify безкоштовно протягом обмеженого часу є блискучим прикладом того, як вивести на новий рівень процес залучення нових користувачів.
Щомісячні набори за підпискою
Такі компанії як Stitch Fix і Dollar Shave Club у США досягли успіху за рахунок оптимізації процесу купівлі товарів побутового призначення (одягу або засобів особистої гігієни, наприклад).
Передплата підходить їм, оскільки головний бонус, який надає компанія, полягає не в реалізованих нею продуктах, а в зручному для покупця процесі їх придбання.
У своїй роботі обидві фірми активно використовують дані про своїх клієнтів і практикують персоналізований підхід до кожного передплатника, що й дозволяє їм зміцнювати відносини з клієнтами.
Компанії створюють усі умови, за яких клієнти будуть раді платити за простоту придбання тих чи інших товарів і їх доправлення додому.
В Україні ще цих сервісів немає, але можливо, скоро з’являться.
Ігри, книжки та програми
Що Amazon, що Pocketbook (а також безліч сторонніх сервісів) пропонують не купувати окремі книжки, а придбати передплату і читати все, що сподобається –без обмежень, реєстрацій і смс.
У вашій бібліотеці виявиться близько 650 000 електронних книг, кожна з яких буде доступною у два кліки.
Програми Adobe (як наприклад, Adobe Photoshop) взагалі вже неможливо купити назавжди – є лише можливість підписатися. Тож краще подякуймо Microsoft, що за «вінду» ще не потрібно платити щомісяця.
Ну, а про підписки в ігровому секторі та ігри загалом ми недавно писали.
Підписуюсь на все
Ми згадували, що модель передплати пішла далі і дісталася до сфер життя, у яких складно це уявити. ВitukМedia зібрало пропозиції, що здивують вас:
«Вічна» машина
Сервіси автомобільних підписок стають дедалі популярнішими. Mercedes, BMW, Porsche, Audi, Volvo, Cadillac, Jaguar — усі ці виробники пропонують користуватися їхніми автомобілями в обмін на щомісячну плату. Недавно до них приєднався і Nissan, який запускає сервіс Nissan Switch у Х’юстоні, штат Техас.
Компанії пропонують не каршеринг у традиційному розумінні з похвилинною тарифікацією, а повноцінне володіння транспортом, коли він тобі потрібен. Забирай і став в гараж, або давай другові покататися.
Обмін будинками
Набридло місто, рутинні справи та одна і та ж квартира? Міняйте місце проживання хоч щодня!
Наприклад, є сервіси з обміну будинками – як Love Home Swap або Home Exchange, у яких можна оплатити річну передплату і скільки завгодно мінятися квартирами по всьому світу протягом року.
«Повітряний» проїзний
Якщо вас зацікавив попередній пункт, то вам стане в пригоді і річний «проїзний» на перельоти. Авіакомпанія United Airlines запровадила клієнтську підписку на рік, яка дозволяє літати по всьому світу необмежену кількість разів в економ-класі.
Цей варіант незамінний для завзятих мандрівників: за великої кількості поїздок на рік ціна кожного перельоту за передплатою значно нижча звичайної. Серед мінусів — необхідність сплатити річний тариф одразу. Утім, цей недолік стосується будь-якого виду підписки.
Чому підписка стає популярною
Бізнес переходить на модель підписки, і це закономірно – адже при «підписному» підході виграють і підприємці, і споживачі.
Одного разу переконавши клієнта приєднатися, сервіс не повинен більше конкурувати за кожну його наступну покупку. Натомість може сконцентруватися на якості послуг і рекрутингу нових споживачів. Бізнес стає більш передбачуваним, адже платежі надходять регулярно.
Водночас покупці теж у виграші — вони отримують необхідну їм послугу або продукцію за вигідною ціною і можуть звільнити свій час та спрямувати увагу на більш цікаві заняття, ніж рутинні покупки.