Жінки-керівниці — скільки їх?

8
bakertilly.ua

З 2017 по 2020 рік частка жінок серед керівників юридичних осіб в Україні зросла лише на 0,5%. Тепер вона становить 30,45%.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла захисниця прав жінок Зоряна Дацько.

«Можемо поговорити про рівність, коли цей показник буде менш як 5%. Однак, передчуваю, що чекати цього доведеться дуже довго», — заявила Зоряна Дацько.

Так, у звіті Українського центру суспільних даних заявили, що з 2017 року кількість активних ФОПів та юридичних осіб у реєстрі суттєво зросла, але частка жінок серед них — лише на 0,5%. За підсумками 2020 року жінки серед керівників юридичних осіб та ФОП становили 40,48%.

Серед керівників юридичних осіб гендерний дисбаланс є більшим — там чоловіків 69,55%. А ось серед ФОП чоловіків 53,40%.

Керівниць юридичних осіб найменше у Києві — 28%, найбільше — у Донецькій області (майже 36%). Керівниць ФОП теж найменше у столиці (майже 43%), а найбільше — на Донеччині (майже 49%).

«Кажуть, якщо розрив і є, то він спричинений тим, що жінки не хочуть «напрягатися» і робити більше. При цьому жінки після роботи забирають дитину зі школи, готують вечерю, прибирають дім… і все ще роблять мало, аби мати рівні права. Звучить, як антиутопія Орвела. А це, однак, наша реальність», — резюмувала Зоряна.

Як повідомляло BitukMedia: