За новим форматом: як виглядатимуть водійські права і техпаспорт нового зразка

40
фото: znaj.ua

В Україні розробили водійські права і техпаспорт нового формату. Зокрема, в документах з’являться нові позначки. (ДОКУМЕНТ)

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

“До посвідчення водія внесуть відмітку про надання особою згоди або незгоди на посмертне донорство, включать відомості про стосовно групи крові”, – пише Гончаренко.

Тепер у водійському посвідченні нового зразка буде вказано інформація про надання згоди на посмертне донорство, а також інформація про групу крові та резус-фактор водія.

Таким чином, українські автомобілісти в разі потрапляння у смертельну ДТП зможуть пожертвувати свої органи. Необхідна інформація про донорство буде вказуватися в правах з письмової згоди їх власника. Якщо ж водій відмовиться від участі в програмі посмертного донорства та вказівки групи крові в документах, водійські права підлягають заміні на аналогічні без зазначених відміток.

Згідно з документом, тепер у техпаспорті буде вказуватися екологічна норма, якій відповідає транспортний засіб – наприклад, Євро 2, Євро 6 і ін.

Окрім того, ті документи, які були видані до набрання чинності постанови про впровадження нових водійських прав і техпаспорта, залишаються в силі – вони будуть чинними до закінчення терміну своєї дії.

Як повідомляло BitukMedia: