#вліпизасебе: як українську молодь закликають голосувати на місцевих виборах 25 жовтня

74
#вліпизасебе

В Україні молодь пасивна до політики, тому громадська організація Global Office випустила маніфест із відеороликом, що агітує молодих людей бути не байдужими та голосувати на місцевих виборах 25 жовтня.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла координаторка проєкту Світлана Колодій.

«Якщо в 2004 році на вибори прийшли 71% молоді 18-29 років (% тих хто взяв участь у виборах, від усіх представників цієї групи), то у 2014-ому це вже було — 37%, а як ми потім побачимо на парламентських 2019-го ця цифра опуститься до рекордної відмітки у 27%», — розповіла координаторка.

У 2017 році команда Global Office отримала результати опитування «Generation Z», яке проводив Центр «Нова Європа». У висновку виявилося, що лише 13% молоді цікава політика України, а самі вони йти в політику не готові, зауважила Колодій.

«Ми побачили у цьому виклик, і вирішили розробити вірусну інформаційну кампанію для молоді, ми хотіли, щоб на голосування ходило більше хлопців та дівчат. Ми хочемо зробити голосування модним», — наголосила координаторка.

Таку ідею ініціювала директорка Global Office — Ксана Нечипоренко. Вона разом із Світланою Колодій та Аннею Нечипоренко, координаторками проєкту,  співпрацює з креативною командою Angry Agency.

«Протягом 2019-2020 років ми зустрічалися з відомою українською молоддю, розмовляли з ними про погляди, цінності, майбутнє, позицію, а потім публікували результати цих посиділок у форматі інтерв‘ю. Також ми людською мовою розповідали про все, що потрібно знати перед голосуванням», — згадала Колодій.

Тож, тепер вони створили відеоманіфест з різними за зовнішністю, професією, стилем життя та сексуальною орієнтацією молоді, яка об’єднуються, щоб заявити про свій голос.

Головний слоган маніфесту Bayduzhe, розробленого у межах ініціативи #вліпизасебе: «Байдуже хто ти, якщо тобі не байдуже».

Героями маніфесту стали київські, львівські, харківські й одеські блогери, музиканти, діджеї, продюсери, хореографи, художники, фотографи та стилісти.

За словами креативного директора Angry Agency Сергія Малика, аби показати «справжніх людей», вирішили не залучати акторів. Кожен, хто знімався в маніфесті, зробив це не за гонорар, а за переконання.

Наразі відео Global Office сумарно зібрали кілька мільйонів переглядів у соціальних мережах. Команда отримає бажаний фідбек і продовжує мотивувати молодь на правильний шлях.

«Мріємо, щоб більше молоді побачили наш ролик і прийшли на вибори 25 жовтня, щоб вліпити за себе та своє майбутнє галочку в бюлетені», — поділилася Світлана.

 

Як повідомляло BitukMedia: