Відтепер випробування косметики на тваринах — заборонено!

27

Кабінет міністрів затвердив технічний регламент, який, серед іншого, забороняє випробування косметичних засобів на тваринах в Україні.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла активістка та зоозахисниця Наталя Старжинська.

«Дивно, що раніше ніхто цього не зробив. Тварини — це такі ж живі істоти, як люди. Ми створили літаки, можемо фотографувати планети за мільйонів років від нас, а придумати спосіб перевірки косметики, щоб не знущатися над тваринами — складно. Це просто смішно», — зауважила вона.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 20 січня. Згідно з пояснювальною запискою, вводиться заборона на випробування косметики на тваринах безпосередньо в Україні.

«Один із важливих аспектів нового регламенту – заборонити випробування косметики на тваринах та дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу», – ідеться там.

Крім того, забороняється використання в косметиці, яка реалізується в Україні, сполук, що класифікуються як канцерогенні, радіоактивні речовини та небезпечні барвники. Документ розширює перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів з 400 до 1328, а також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів і УФ-фільтрів.

Косметика повинна мати відповідне маркування. Постанова набирає чинності через 18 місяців після оприлюднення.

Першою країною у світі, яка заборонила досліди на тваринах заради перевірки безпеки косметики, була Англія. У 2009 році ЄС заборонив тестування косметики на тваринах. 2013 року Європа ввела остаточну маркетингову заборону на косметику та побутову хімію, випробувану на тваринах.

Натомість Китай навпаки, вимагає того, щоб всі косметичні засоби обов’язково були протестовані на тваринах, перш ніж імпортувати їх у країну.