Відродженні культурної пам’яті: у центрі Києва з’явиться Мистецька алея

11
фото: @mystetskaaleia

Цьогоріч на вулиці Бориса Грінченка, а саме на площі стіни, в рамках проєкту “Мистецька алея” буде створено 10 артоб’єктів.

“У сучасних українських  містах не вистачає  публічних просторів. І цей проєкт має на меті створення такого простору для відпочинку і зміни фокусу, відновлення. У рамках проєкту запланована трансформація скверу, побудова багатофункціонального майданчика для лекцій та музичних подій та розміщення 10 мистецьких творів на підпірній стінці, на що ініціаторів надихнув стріт-арт у Вільнюсі”, – коментує кураторка візуальної частини проєкту Дар’я Кольцова.

За її словами, головна мета проєкту полягає у відродженні культурної пам’яті вулиці й розвиток сучасного українського мистецтва у публічному просторі.

Вулиця Бориса Грінченка знаходиться в центрі Старого Києва. Вона пролягає від Майдану Незалежності до вулиці Прорізної та пов’язує різні культурні маршрути декількох поколінь. До Другої світової війни тут існував так званий Музичний провулок, на якому знаходилась перша музична школа, консерваторія та музичне училище, збудовані за проєктом Йосипа Каракіса, а також музичні кав’ярні, у яких вирувало мистецьке життя.

Так, вулиця Бориса Грінченка об’єднала музичний та літературний контексти міста, серед яких спеціально створеними для проєкту експертними радами було обрано 10 тем для 10 мистецьких артоб’єктів:

▪️ українська хорова школа (Олександр Кошиць, Микола Леонтович, Українська республіканська капела);
▪️ український модернізм та Борис Лятошинський;
▪️ музика кіно та Вадим Храпачов;
▪️ українська джазова школа та Володимир Симоненко;
▪️ автентичний фольклор – ансамбль ДРЕВО;
▪️ 4 обличчя Оксани Забужко;
▪️ аттила Могильний: дорослий та дитячий погляди на Київ;
▪️ три життя Юрка Покальчука;
▪️ Соломія Павличко: дослідниця модернізму, феміністка, видавчиня;
▪️ «Ікс» Києвів Олеся Ульяненка.

До 15 вересня триває відкритий набір заявок на конкурс для українських художників. Учасникам пропонують працювати з однією темою та подати на конкурс ідею об’єкту, інсталяції, скульптури або віртуальну скульптуру доповненої реальності (AR).

Як повідомляло BitukMedia: