Від відомого кулінара: в українських школах запровадять нове меню

107
Фото: Освіта 24

Із 1 січня в українських школах запровадять нове меню від кулінарного експерта Євгена Клопотенка.

Про це розповіла перша леді країни Олена Зеленська.

Окрім відомого кулінара, над розробкою нового шкілького меню працювала спеціальна робоча група, до якої увійшли представники МОЗ, громадських організацій, дитячі ендокринологи і дієтологи.

«Робота над реформуванням системи харчування у навчальних закладах триває та переходить на наступний етап – підготовка орієнтовних меню. Група працює над створенням зразків меню з рецептами страв та технологічними картками, які відповідають оновленим вимогам і нормам харчування для дітей усіх вікових груп. Сезонні меню готуються на шість тижнів. Робота рухається швидкими темпами: вже готові меню сніданків та обідів. Надалі будуть розроблені меню для вечер, других сніданків і підвечірків», – написала перша леді.

Фото: Олена Зеленська

«Наразі ми запустили процес розробки тижневих меню для шкіл, які полегшать роботу кухарів та вирішать проблему безграмотно скомбінованої та одноманітної їжі в харчуванні школярів. Я вже вибрав для цього меню топові страви зі свого збірника рецептів (рішення, прийняте на основі данних з п’яти тисячах шкіл, в яких діє мій проєкт Культура їжі I Cult Food), а також розробив нові рецепти», — написав Євген Клопотенко, кулінарний експерт, автор і керівник проекту Cult Food

«Зараз робота за технологами – вони мають створити техкарти, розрахувати калорійність та собівартість. Тепер школярів не можна годувати напівфабрикатами (прощавайте, сосиски) та шкідливими снеками (в буфетах не будуть продаватися чіпси). Плюс, на законодавчому рівні зменшено до адекватної норми кількість солі і цукру в їжі дітей та вирішено питання по спеціях, завдяки чому їжа в шкільних їдальнях тепер матиме смак», – додав кулінарний експерт.

За його словами, оновлене меню у шкільних їдальнях з’явиться з 1 січня 2021 року.