В Україні створюють перший цифровий театральний архів

50
театр
Фото: vgorode.ua

В Україні стартувало створення першого у країні Digital Theatre Archiv, яким зможуть користуватися як науковці та представники театральної спільноти, так і звичайні глядачі. 

Про це інформує пресслужба Національної спілки театральних діячів України.

Зазначається, що проєкт передбачає запуск зручного та доступного вебресурсу, що буде обробляти та зберігати інформацію про вистави театрів України.

Цифровим театральним архівом зможуть користуватися як науковці та представники театральної спільноти, так і звичайні глядачі. Проєкт реалізується Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Куратор проєкту – український театрознавець, доктор мистецтвознавства, професор Ганна Веселовська.

“У нашій скорегованій кимось історії вже не раз відзначалися недостовірні театральні ювілеї, а провідні майстри сцени залишалися без гідного вшанування. І сьогодні, коли, здається, про все можна дізнатися з мережі, як виявилося, українському театру знову не пощастило: суцільна плутанина із датами прем’єр, авторами спектаклів, зіграними акторами ролями”, — зазначає кураторка проєкту Ганна Веселовська.

У багатьох країнах процес діджіталізованого архівування та фіксації театрального процесу триває вже давно. Існує чимало електронних театральних архівів у Великій Британії, Німеччині, США, Франції. А державні інституції, що опікуються театрами в центральноєвропейських країнах (Інститут театру імені Збігнєва Рашевського в Польщі, Угорський театральний музей та інститут, Театральні інститути у Словаччині, Чехії, Словенії та інші) забезпечують збереження інформації на спеціальних сайтах.

Як повідомляло BitukMedia:

  • Барселонська опера влаштує перший концерт після карантину для рослин
  • Виступ репера Тревіса Скотта всередині онлайн-гри Fortnite подивилися понад 12 млн користувачів, не рахуючи глядачів трансляцій поза грою.
  • В аеропорту “Бориспіль” пройшов благодійний онлайн-концерт популярного українського гурту “БЕZ Обмежень“.