Ураза-байрам: як та ким відзначається в Україні найважливіше свято мусульман

333
Ураза-байрам
EADaily

Ураза-байрам, також відомий як Ід-аль-Фітр, або ж Свято розговіння. Це ісламське свято, що відзначається на честь закінчення посту в місяць Рамадан

Як святкують Ураза-байрам, і чи є цей день офіційним державним святом в Україні – в матеріалі bituk.media.

Ураза-байрам 2020: дата свята

У 2020 році Ураза-байрам випадає на 24 травня. Тоді, з 23 на 24 травня, закінчується ісламський Рамадан – священний місяць, час суворого посту і посиленої молитви. У цей період мусульманам приписано не їсти і не пити від сходу до заходу сонця.

Ураза-байрам: історія свята

Ураза-байрам – це один з двох головних днів ісламського календаря. Він знаменує завершення посту. Традиція святкування цього дня почалася ще з 624 року, за часів пророка Мухаммеда.

Ураза-байрам
Курьер.среда

Ураза-байрам: традиції свята

У цей день мусульмани вітають один одного словами “Ід мубарак!”, що перекладається як “Благословенного свята!”. До цієї урочистої дати віруючі готуються дуже відповідально: готують святкові страви, роблять прибирання, а також традиційно роздають милостиню малозабезпеченим – це можуть бути як гроші, так і сухі продукти.

Під час Ураза-байраму віруючі одягають свій найкращий одяг та ходять в гості, а також відвідують могили близьких людей. Перед трапезою Ураза-байраму слід обов’язково промовити відповідну молитву. У це свято прийнято радіти і веселитися: діти беруть участь в різних іграх, відвідують сусідів, які роздають їм солодощі.

Мусульманські свята в Україні

В Україні існують великі діаспори мусульман, серед яких одна з найбільших – це кримські татари. Зважаючи на це, в травні 2020 року президент Володимир Зеленський заявив, що два найбільших ісламських свята: Ураза-байрам та Курбан-байрам отримають статус повноцінних державних релігійних свят.

Раніше bituk.media розповідало, як карантин вплинув на релігійні служби мусульман.