Українські дипломати в Німеччині “врятували” унікальне срібло з України

10
музейні експонати
ICOM

Українським дипломатам вдалося запобігти продажу в Німеччині незаконно вивезеного з України унікального комплекту срібних речей римського часу.

Про це повідомляє ICOM Ukraine – Український національний комітет міжнародної ради музеїв.

Мова про фрагменти посуду та ще кілька предметів, які датуються третім століттям н.е. У той час рублене срібло Римська імперія використовувала як дипломатичний інструмент для виплати подарунків або субсидій певним групам “варварів” та як форму військової оплати найманців із-за кордону, що служили Риму. Подібних речей у жодному українському музеї немає.

Дуже раді повідомити добру новину! ⚡⚡⚡Є привід щиро подякувати за оперативність, професіоналізм і – головне –…

Опубліковано ICOM Ukraine Четвер, 21 травня 2020 р.

Цінності в листопаді 2019 року на Тернопільщині знайшла людина під ніком Vovan. 29 листопада інформацію про знахідку було оприлюднено в Інтернеті, а в період 4-8 грудня 2019 року виставлено на продаж на сайті, через який неодноразово продавалися археологічні пам’ятки, що згодом опинялися за кордоном.

8 травня цього року український археолог і пам’яткоохоронець Максим Левада оприлюднив відомості про те, що дві найяскравіші речі з проданого комплекту зараз виставлені на одному з німецьких аукціонів старожитностей двома окремими лотами. При цьому зловмисники вказали неправдиві дані, що обидві знахідки начебто походять “з приватної колекції з Південної Німеччини і відомі на артринку з 1970-80 років”.

За наявною в ICOM Ukraine інформацією, Міністерство культури не надавало дозволу на вивезення цих пам’яток. Тобто йдеться про контрабанду культурних цінностей.

Продати ці речі з аукціону мали 25 травня і в разі продажу шанси повернути їх до України майже зникали. Втім, 20 травня пізно ввечері інформацію про скарб і ситуацію навколо нього отримав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Як повідомляло BitukMedia: