Українців закликають долучитися до наймирнішої акції

27

Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine проведе сьогодні, 19 вересня, о 10:00 акцію «Всесвітній день прибирання». Шорічна соціально-екологічна акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій проводиться спільно з міжнародним рухом Let’s do it World. Міжнародна акція «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» відбудеться в 24 регіонах України та 180 країнах світу.

Про це організатори написали на своїй сторінці в Facebook і закликали кожного доєднатися у своєму місті.

«19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття», — йдеться у повідомлені.

Організатори наголошують, що цього року акція відбудеться із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки.

«Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції. У зв’язку з цим, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі: індивідуальні прибирання; цифрове очищення; картографування за допомогою мобільних додатків TrashOut та EcoHike», — йдеться у повідомлені.

Організатори зауважили, що за даними Світового банку, люди щодня виробляють понад 2 мільярди тонн сміття, і переважна більшість відходів розкладається дуже довго. Зокрема, поліетилен — до 200 років, пластик – понад 500 років, а їх спалення призводить до викиду важких металів, що руйнують озоновий шар. Ґрунтові води, омиваючи відходи, збирають у собі залізо, ртуть, цинк, свинець, барвники, пестициди, миючі засоби та інші хімікати…

«Якщо людство продовжить смітити, до 2030 року потрібно буде ще дві додаткові планети, щоб зберігати сміття. Тож настав час активних змін», — закликають в Let’s do it Ukraine.

Як зазначається, в акції візьмуть участь комерційні і некомерційні організації, компанії та державні установи, співробітники яких приєднаються на рівні корпоративної соціальної відповідальності, ЗМІ, лідери думок та пересічні громадяни.

Акція відбудеться за підтримки органів виконавчої влади, зокрема Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки, Міністерства інфраструктури, Міністерства закордонних справ, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного комітету телебачення та радіомовлення, а також органів місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа.

Як повідомляло BitukMedia: