У Києві представили офіційні бренд і логотип Чорнобильської зони

27
Фото: агенція Вanda

Чорнобильська зона відчуження отримала офіціальний логотип. Його розробляла українська креативна агенція, відомим проєктом якої є брендинг Ukraine Now.

Бренд представили у Києві 19 лютого, про це пише Укрінформ.

Фото: агенція Вanda

«Чорнобильська зона є унікальним явищем на нашій планеті і ми повинні трохи змінити основні наративи, які використовуються при її згадуванні. Так, це — зона відчуження. Але це — зона розвитку. Зона збереження і пам’яті, але і зона майбутнього», — зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

Фото: агенція Вanda

За основу логотипу, який розробила креативна агенція Вanda за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства з управління Зоною відчуження та Державного агентства розвитку туризму, взято форму поверхні реактора, з якого все почалося.

Це відправна точка існування лого, наче це логотип Чорнобиля’86. І з кожним роком зображення змінюється та поступово зникає. Кінцева точка існування лого – 2064 рік, коли Чорнобильську електростанцію буде повністю виведено з експлуатації.

Фото: агенція Вanda

Ця подія закриває даний цикл історії Зони та відкриває простір для нового — у тому числі, інших візуальних рішень.

Нова візуальна система, змінюючись кожного року, дає можливість поєднувати минуле та майбутнє в одному просторі, тим самим нагадуючи про вплив минулого на сьогодення. Тому, трансформуючи Чорнобиль, важливо також посилювати комунікацію та змінювати візуальне сприйняття Зони відчуження, зауважили учасники презентації.

Фото: агенція Вanda

«Тому був розпочатий проєкт створення бренду. Агенція Banda провела велику роботу і з українськими, і з закордонними фокус-групами різного віку та статі. Вони створили портрет типового відвідувача Зони відчуження — і на основі розробила стратегію та бренд-бук. Що важливо, ця робота була зроблена для нас безкоштовно», — сказав заступник голови Державного агентства України з управління Зоною відчуження Максим Шевчук.

Banda Agency — українська креативна агенція, що діє з 2011 року. Серед відомих проєктів агенції — Новий брендинг України Ukraine Now, брендинг Євробачення 2017 Celebrate diversity, новий бренд ВДНГ.