Три замки й оборонна вежа на Львівщині повернулися в управління мінкульту

40

Міністерству культури та інформаційної політики вдалося повернути під своє управління Підгорецький, Олеський, Золочівський замки та низку інших важливих об’єктів культурної спадщини.

Як повідомляє пресслужба міністерства культури та інформаційної політики, відповідний акт приймання-передачі було підписано 16 червня з Львівською обласною державною адміністрацією.

Відтепер Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, на баланс якої передано ці об’єкти, зможе використовувати для їх належного утримання та реставрації кошти державного бюджету.

Реставрація вказаних пам’яток дозволить зробити їх справжніми туристичними магнітами, одними з найбільш туристично привабливих об’єктів регіону.

«Тепер ми зможемо провести капітальні реставраційні роботи. Підійдемо повноцінно: освітлення, ремонт, охоронна система, інфраструктура, промо, дозвілля та інтерактив. Також залучимо меценатів.

Паралельно міністерство розробляє план їхнього стратегічного розвитку. І мова йде не тільки про ремонт, який дозволить повноцінно експлуатувати пам’ятки, а й про використання їх для бізнесу у сфері креативних індустрій: проведення фестивалів, зйомку фільмів, реклами, серіалів та інших креативних проєктів», — прокоментував Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Як повідомляло BitukMedia: