Теж українці: реакція кримських татар на введення нових свят в Україні

164

Сьогодні, 31 липня, мусульмани розпочинають святкування головного для себе свята — Курбан-байрам. Цього року святкуватимуть з вечора четверга 31 липня до вечора понеділка, 3 серпня.

Напередодні святкування Курбан-байрам 2020 президент Володимир Зеленський запропонував розширити перелік державних релігійних свят в Україні – додавши туди ще 6 свят. Це повинні бути сам Курбан-байрам, а також Рамазан-байрам, Песах, Ханука, Рош-Ашана і католицька Пасха.

Про це повідомляє Офіс президента. У рамках відповідної процедури уряду потрібно обговорити це питання з Всеукраїнською радою церков, Українським інститутом національної пам’яті та релігійними організаціями. Тільки після цього документ винесуть на розгляд Верховної Ради.

У коментарі BitukMedia кримський татарин, який захищав Україну у війні на Донбасі, Аслан Місіратов зазначив, що мусульмани підтримують ідею визнання своїх основних релігійних свят офіційно.

«Мусульмани України мають право відзначати свої свята на гідному рівні. Тим паче, їх  всього два: Ураза-байрам (Рамазан-байрам) і Курбан-байрам», — говорить Аслан.

Але зазначає: «Якщо планується ці дні зробити вихідними то, варто робити лише для мусульман. Так само я порадив би зробити християнські свята — вихідними днями лише для християн. Бо якщо зробити всі свята всіх релігій вихідними для всіх, то працювати вже не буде коли», — віджартовується чоловік.

Аслан також застеріг від хибного уявлення про святкування Курбан-байрам. Адже, основним ритуалом у мусульман є жертвопринесення.

«Багато українців вороже ставляться до святкування цього свята, уявляючи натовпи мусульман які ріжуть баранів у центрі міста. Це абсолютно хибне уявлення, ми святкуємо мусульманські свята дуже цивілізовано, без річок крові», — розповів Аслан.

І додав, що кримські татари – теж українці і мають право на святкування своїх релігійних свят.

Нагадаємо, ще в травні 2020 Зеленський обіцяв, що два найбільших свята в ісламі –Курбан-байрам і Ураза-байрам – в Україні стануть державними релігійними святами. Тоді він заявляв, що «відповідний наказ буде підписаний в найближчі дні».