Свято Героїв: традиції та історія однієї з найпатріотичніших дат в Україні

125
День Героїв України
korps.com.ua

День Героїв України, також відомий як Свято Героїв – це пам’ятна дата, встановлена на честь українців, що боролися та продовжують боротися за волю та свободу України: лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, воїнів УНР й УПА, діячів ОУН, сучасних захисників України.

Цей день є символом незборимості української нації і відзначається 23 травня. Чому було обрано саме цю дату, кого вшановують у День Героїв, та які традиції його святкування – в матеріалі bituk.media.

День Героїв України: історія свята

День Героїв було постановлено святкувати 23 травня ще у 1941 року, в Кракові, на великому зборі Організації українських націоналістів. З того часу і до 1991 року цю дату відзначали підпільно, однак після проголошення незалежності України захід почав набувати популярності.

Наразі Свято Героїв досі не є державним святом, а відповідно і офіційний додатковий вихідний день на 23 травня не встановлено. Проте День Героїв України відзначають відкрито, влаштовуючи різноманітні святкові та пам’ятні заходи.

Свято Героїв 2020

В 2020 році у День Героїв України у багатьох містах держави відбудуться покладання квітів до пам’ятників українським захисникам всіх часів. Місцева влада влаштує концерти, та марші пам’яті. Слід зауважити, що святкові заходи відбуваються на протязі всього тижня, на який припадає свято, в основному в п’ятницю, суботу і неділю.

Медаль Герой України
Волинські новини

Герої сучасної України

День Героїв України встановлено на честь борців за українську свободу. Серед них не лише воїни, але й політики, вчені та активісти. До списку сучасних українських героїв додалися учасники Революції Гідності, зокрема Небесна Сотня, та учасники війни на Донбасі.

За останні роки звання “Герой України” отримало понад 150 осіб, серед яких генерали та рядові, активісти та волонтери.

День морської піхоти України 2020

Одночасно з Днем Героїв, 23 травня на офіційному рівні в Україні відзначається День морської піхоти України. Саме в цей день у 1918 році гетьман Української держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби.

Привітання з Днем Героїв

День героїв України
drohobych-rada-gov-ua
Свято Героїв - привітання
reibert.info
День Героїв
rozhyshche.rayon.in.ua

День Героїв сьогодні – це свято кожного сучасного українця, котрий захищає свою Батьківщину, її історію та свободу, її цілісність та незалежність.

Як повідомляло BitukMedia: