Спецрейс із Венеції: як евакуювали українців

81
facebook.com/president.gov.ua

У Міжнародний аеропорт «Бориспіль» ввечері 15 березня прибув літак зі 123 українцями на борту, які раніше не змогли повернутися в Україну з Італії через закриття кордонів у зв’язку з карантином.

«О 22:23 спецрейсом авіакомпанії SkyUp до Києва з Венеції повернулися пасажири двох автобусів, які раніше застрягли на італійсько-словенському кордоні, а також ті, хто виявив бажання виїхати з Італії», – повідомили в Офісі президента України.

Всі евакуйовані є українськими громадянами, крім двох осіб, котрі мають дозвіл на проживання в Україні. Вони, згідно з постановою Кабінету міністрів, можуть в’їжджати в нашу країну.

У Міжнародний аеропорт «Бориспіль» прибув літак зі 123 українцями на борту, які раніше не змогли повернутися в Україну з…

Опубліковано Офіс Президента України Неділя, 15 березня 2020 р.

Як повідомили в ОП, перед посадкою у літак в Італії всі пасажири пройшли медогляд на ознаки можливого захворювання. За інформацією італійської сторони, на борт були допущені лише здорові люди, без симптомів хвороби.

На борту літака перебували лікарі українського Центру медицини катастроф, які мали експрес-тести для діагностики на наявність коронавірусу, а також безконтактні термометри. Під час польоту лікарі проводили медико-санітарний нагляд.

«Всі евакуйовані підписали згоду на проходження добровільної самоізоляції після повернення в Україну в домашніх умовах протягом 14 днів. За порушення домашнього карантину передбачена відповідальність», – зазначили в Офісі президента України, додавши, що на самоізоляцію будуть відправлені люди без симптомів гострих вірусних захворювань і з негативним результатом тесту на COVID-19.

Як повідомляло BitukMedia: