Сьогодні відзначають День кримськотатарського прапора: у всьому світі підняли сині стяги з жовтим гербом

32
Крим
https://qha.com.ua/

Сьогодні, 26 червня, відзначається День кримськотатарського прапора. Цього дня вшановується національний прапор кримських татар, корінного народу Криму.

Кримськотатарський прапор являє собою полотнище блакитного кольору із жовтим гербом (темгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір – традиційний колір тюркських народів і використовувався ще на стягах Кримського ханства. Зображений на прапорі герб – тарак-тамга (герб-гребінь) є родовим знаком Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства.

Прапор був затверджений Курултаєм кримських татар у 1917 році та поновлений 30 червня 1991 року. Саме свято почали відзначати з 2010 року й закріплене воно рішенням V Курултаю кримськотатарського народу.

У цей день в Україні та світі проходять вшанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму. Відзначається 26 червня з 2010 року.

З цієї нагоди колектив Посольства України в Алжирі провів церемонію урочистого підняття та вшанування кримськотатарського прапора та відзначив єдність українського та кримськотатарського народів.

На знак єдності українського та кримськотатарського народів у Посольстві України в Китаї встановлено флагштоки з  кримськотатарським та державним прапором України.

Представництво України при Європейському Союзі та Посольство України у Королівстві Бельгія приєднується до святкування Дня кримськотатарського прапора.

Brussels joins celebration of Crimean Tatar Flag Day.This day is yet another opportunity to express our special support…

Geplaatst door Mission of Ukraine to the EU op Donderdag 25 juni 2020

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс також привітав з Днем кримськотатарського прапора.

Усім кримськотатарським братам і сестрам вітання з Днем прапора з Праги.#CrimeaIsUkraine

Geplaatst door Yevhen Perebyinis op Vrijdag 26 juni 2020

В День кримськотатарського прапору на будівлі Посольства України в Республіці Білорусь розміщено національний прапор кримських татар.

В День кримськотатарського прапору на будівлі Посольства України в Республіці Білорусь розміщено національний прапор кримських татар.Одна країна – два прапори! Крим це Україна!

Geplaatst door Посольство України в Республіці Білорусь op Vrijdag 26 juni 2020

В усіх українських дипустановах за кордоном відзначають День кримськотатарського прапора

З нагоди Дня кримськотатарського прапора п’ятий президент України, лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook подякував кримським патріотам, які продовжують боротьбу проти російської окупації в українському Криму.

Вдячний кримськотатарським патріотам за теплий привіт з Криму.Уперше кримськотатарський прапор ми побачили на мітингах кримських татар у 90-і, коли українці боролися за свою державу, а кримські татари – за повернення на Батьківщину. Сивочолі і молоді, чоловіки і жінки несли цей прапор боротьби за повернення на рідну землю, звідки були зігнані комуністичними окупантами. Потім ми бачили блакитний прапор із тамгою по селах і містечках Криму, коли відновлена українська держава почала сприяти масовому поверненню кримських татар на Батьківщину.На жаль, у 2014 нащадки сталінських катів знову підступно захопили Крим, і уже кілька років поспіль кримські татари не можуть святкувати День свого прапору на рідній землі. Сьогодні блакитний прапор з жовтою тамгою і синьо-жовтий прапор з золотим тризубом стали прапорами опору і боротьби. Серед українців у Криму і Севастополі, серед українських бійців на Донбасі. І кожен з нас знає, що ми завершимо битву за єдину Україну лише тоді, коли кримськотатарський прапор знову замайорить над Бахчисараєм, Яни Капу, Сімферополем і Кайгадором.Боротьба обов’язково завершиться нашою перемогою! Тризуб і тамга знову стануть символами вільного Криму. Окупанти будуть змушені залишити нашу землю, і кримськотатарський прапор разом із українським замайорять над вільним півостровом.Завжди разом. Разом і назавжди. Крим – це Україна!

Geplaatst door Петро Порошенко op Donderdag 25 juni 2020

“Вдячний кримськотатарським патріотам за теплий привіт із Криму. Уперше кримськотатарський прапор ми побачили на мітингах кримських татар у 90-ті, коли українці боролися за свою державу, а кримські татари – за повернення на Батьківщину”, – написав Порошенко.

Як повідомляло BitukMedia: