Поліція закликала не бити й не ображати людей, які проводитимуть опитування від Зеленського

52
polygraf.net

У поліції закликають громадян не бити і не ображати людей, які 25 жовтня проводитимуть всенародне опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомив кореспондент УНІАН, з посиланням на радника міністра внутрішніх справ Зоряна Шкіряка.

«Паралельно з виборами буде проходити опитування від президента України. Ми закликаємо і застерігаємо від будь-яких насильницьких дій щодо цих людей (які проводитимуть опитування). Є правові механізми у державі. Комусь це опитування подобається, комусь — ні, але висловлюйте свою позицію у ЗМІ, звертайтесь до суду. Це не питання правоохоронних органів. Наше завдання — забезпечити правопорядок для всіх громадян», — наголосив Шкіряк.

Своєю чергою начальник Головного управління Нацполіції у Києві Андрій Крищенко зазначив, що якщо громадяни телефонуватимуть на номер 102 стосовно проведення опитування біля виборчих дільниць, то поліцейські приїжджатимуть на такі виклики, але не втручатимуться у процес.

«Поліція, звісно, буде реагувати, — це наш обов’язок. Ми будемо реєструвати усі виклики, заяви і повідомлення та надавати їм правову оцінку», — сказав Крищенко.

Останнім часом деякі народні депутати від опозиції, громадські активісти у соціальних мережах висловлювали думки, що ініційоване Зеленським всенародне опитування є незаконним.

Тому вони повідомляли про наміри у день проведення виборів звертатися до поліції, щоб припинити, на їх думку, проведення неправомірного опитування.

Всеукраїнське опитування 25 жовтня: п’ять питань від Зеленського

  • 12 жовтня Зеленський заявив, що у день проведення місцевих виборів 25 жовтня перед українцями буде порушено п’ять суспільно важливих питань.
  • Це загальнонаціональне опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків, наголосили в Офісі президента.
  • Так, громадян планують запитати: «Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?». Друге запитання стосуватиметься можливості створення на Донбасі вільної економічної зони.
  • Також українців запитуватимуть, чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300; чи підтримують вони легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у тяжких хворих та чи потрібно Україні на міжнародному рівні порушити питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом.

Як повідомляло BitukMedia: