Покупки в Інтернеті: українці витратили рекордні 76 млрд грн

72
foto: https://avron.com.ua/

У січні-листопаді 2019 року товарообіг фізичних товарів і послуг, придбаних з України в режимі онлайн, склав 76 млрд грн. Це на 17% більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Про це інформує Асоціація ритейлерів України з посиланням на дані групи компаній EVO Group.

Наступного року експерти очікують зростання продажів товарів і послуг на 15% — до 87,2 млрд грн. Також в компанії виділили основні тренди, що спостерігалися цьогоріч і будуть притаманні ринку в 2020-му.

Найчастіше в 2019 році українці купували в маркетплейсах одяг і взуття, техніку та електроніку, товари повсякденного вжитку, косметику й парфумерію. Водночас найшвидше зростає попит на товари для дому, книжки, товари для хобі та для автомобілів.

Так, згідно з даними prom.ua та bigl.ua, найбільш перспективною нішею є торгівля авто- і мототоварами – приріст за рік 39%. На другому місці – подарунки, книги та товари для хобі, які додали за цей період 31%. Замикають трійку товари для дому й саду з показником +25%.

Крім того, в EVO Group зазначають, що у США 55% покупців відразу шукають товар на Amazon, 65% — на eBay, оминаючи Google. Аналогічна тенденція спостерігається і в Україні: частка прямого трафіку на Prom — 27%, Rozetka — 35%, ОLX — 49%, AliExpress — 67%, і з початку 2019 року вона зросла в середньому на 8 відсоткових пунктів.

foto: rau.ua

Зростання електронної комерції привело до збільшення доходів від супутніх сервісів: доставки, реклами, просування, оплат через інтернет. На доставці товарів, придбаних онлайн, оператори заробили щонайменше 3,5 млрд грн., на онлайн-оплатах — близько 1,9 млрд грн.

За оцінками Всеукраїнської рекламної коаліції, виручка від реклами товарів і послуг в соцмережах, на маркетплейсах та інтернет-ресурсах гравців ринку сягає 16 млрд грн — на 37% більше, ніж у 2018 році.

Як повідомляло BitukMedia, НБУ підвів фінансові підсумки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я