Вівторок, 7 Квітня, 2020
  Головна Суспільство Перша в Україні "спецоперація" зі знищення підробленої горілки: як це проходило

  Перша в Україні “спецоперація” зі знищення підробленої горілки: як це проходило

  Наймасштабніша в історії України публічна утилізація алкогольних напоїв відбулася у місті Винники Львівської області.

  На спеціалізованому підприємстві було знищено майже 14 тонн, або понад 37 тисяч пляшок, алкоголю вартістю близько 4 млн гривень, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.

  Знищення алкоголю відбувалося за участі спеціальної комісії з відеофіксацією процесу.

  «Напої були вилучені в межах виконавчого провадження про конфіскацію незаконно виготовлених алкогольних напоїв, які не відповідають вимогам ДСТУ та обклеєні марками акцизного податку, що не відповідають встановленому зразку», – заявили у Мінюсті.

  Ідеться про підроблену горілку марок «Чарка золота», «Чарка срібна», «Золота пшеничка», «Лісова пісня», «Велика княгиня Ольга», «Великий князь Мономах», «Синяя лошадь», «Будьмо», «Забава», «Рідна столиця», «Максимум», яку знайшли на одному із складів.

  За інформацією Громадського, була знищена горілка, яку у 2014 році вилучили на Хмельниччині.

  Під час утилізації пляшки з підробленим алкоголем зливали в бочки, потім цей алкоголь відвезуть на очисні підприємства.

  Як відомо, Кабінет Міністрів схвалив розроблену Міністерством юстиції постанову про вдосконалення порядку розпорядження підакцизними товарами (алкогольні напої, тютюнові вироби), що перейшли у власність держави, у тому числі шляхом їх конфіскації.

  Раніше у зв’язку з непрозорим порядком знищення конфіскованих підакцизних товарів останні потрапляли на ринок повторно. Це наражало на небезпеку споживачів та призводило до недоотримання доходів до державного бюджету.

  «Конфісковані підакцизні товари більше не потраплятимуть повторно на ринок. Завдяки удосконаленню законодавства порядок утилізації цих товарів став абсолютно прозорим та зрозумілим», – заявив міністр юстиції Денис Малюська.

  Як повідомляло BitukMedia, за останні два місяці, за даними міністра Кабінету міністрів Дмитра Дубілета, до бюджету надійшло додаткових 400 млн грн податку на алкоголь.

  Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!