Парк, який ми заслуговуємо: у столиці презентували ЕКОпарк Осокорків

116
ecopark-osokorky.com.ua

У Києві пропонують облаштувати міський парк, який буде відділяти житлові масиви Осокорків від заповідних територій.

Про це повідомили громадська організація «Екопарк Осокорки».

«Щільність і кількість населення у районі нині вже така, що міський парк на Осокорках – це не забаганка, а життєва необхідність, якщо йдеться про збереження якісного рівня життя в місті. Кияни південного Лівобережжя повинні мати можливість і фізично відпочити, і психологічно розвантажитись, і мати змогу в літній період перепочити від задухлої спеки, яка охоплює бетонно-асфальтну щільну забудову поряд», — переконані в організації.

Так, концепція передбачає створення відкритого простору із різними зонами для проведення дозвілля – дитячими майданчиками, пляжем, дерев’яними доріжками для прогулянок над водоймами, галявиною для барбекю та простором для кемпінгу.

ecopark-osokorky.com.ua

Спортивні майданчики, згідно з концепцією, будуть інтегровані в природне середовище, між ними буде багато зелені.

ecopark-osokorky.com.ua

Частину колектора, що виходить на поверхню, пропонують перетворити на «Дощовий парк», що буде являти собою систему очищення води.

ecopark-osokorky.com.ua

Також на території парку пропонують встановити вежі для спостереження за птахами (бьордвотчінгу). Принаймні одну з веж хочуть зробити з пандусом, щоб нею могли користуватися маломобільні групи.

Поблизу озер Тягле та Небреж на Осокорках планували звести ЖК «Патріотика на озерах» – це 43 будинки заввишки від 24 поверхів.

Активісти VS Забудовники 

У 2018 році між забудовником і місцевими мешканцями почався конфлікт: містяни були проти будівництва і хотіли облаштувати на озерах ландшафтний парк.

У січні 2019 року Київрада розірвала договір оренди земельних ділянок, які були виділені для будівництва житлового комплексу. Згодом ухвалили рішення про створення ландшафтного парку «Осокорківські луки», а потім – ландшафтного заказника біля озера Тягле.

У 2020 році банк «Аркада» та пов’язана з ними девелоперська компанія, що будувала ЖК «Патріотика на озерах», збанкрутіли, будівельні роботи зупинилися. У 2021 році стало відомо, що добудовувати житлові комплекси «Аркади» може будівельна компанія Stolitsa Group.