Нове харчування для військових: Міноборони розробляють нові пайки

12
фото: Міноборони

У Міноборони працюють над розробкою нових зразків сухих пайків для військовослужбовців. Новий пайок включатиме 24 раціони й забезпечуватиме повноцінне харчування військовослужбовців на одне прийняття їжі. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

“На сьогодні є три варіанти організації харчування військовослужбовців. Перший — це “гаряче”, яке наразі пріоритетне. Другий — забезпечення повноцінним харчуванням із використанням т. зв. 15-ї норми добового польового набору сухих продуктів у двох варіантах: для польових та для повсякденних умов. І третій —10-та норма, яка використовується в основному у військових частинах для окремих завдань”, — розповів полковник ЗС України Олександр Хмиз.

Наразі щодо 10-ї норми переробили технічну документацію для проведення закупівлі таких пайків. Вона включатиме 24 раціони й забезпечуватиме повноцінне харчування військовослужбовців на одне прийняття їжі.

“Зважаючи на відгуки військовослужбовців, ухвалили рішення пакувати продукти цього набору в “реторт пакети”. Вони дозволяють зберігати страву довше в різних умовах. Розробка цього сухпайка вже завершується. Сподіваюся, що до кінця цього року закупимо контрольну партію в новій упаковувані”, – додав Хмиз.

Водночас у Міноборони відзначають, що закупівля 10-ї норми сухого пайка не є пріоритетною в наступному році. На сьогодні вони закуповуються до виконання договорів у 2020-му.

За словами Хмиза, сьогодні є можливість замовити як 15-ту, так і 10-ту норму. Рішення про це ухвалюють командири військових частин, залежно від завдань, які постають перед підрозділами.

15-та норма здатна забезпечити повноцінне харчування на добу впродовж необмеженого терміну. Натомість 10-та норма використовується впродовж не більше ніж три доби. Саме 15-та норма дає можливість забезпечити повноцінне харчування бійців там, де неможливо приготувати гарячу їжу. Ці два пайки взаємодоповнюють харчування в різних умовах.

Як повідомляло BitukMedia:

  • ЗСУ візьмуть на озброєння «рої безпілотників»
  • Міноборони хоче обмежити активність військових у соцмережах
  • українська армія взяла на озброєння ракетний комплекс «Нептун»