Нехай вишиванка знову єднає: родина Порошенків запропонувала парад у соцмережах

123
Родина Порошенка
Скрішот з відео

Родина п’ятого президента, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка закликала українців влаштувати Міжнародний день вишиванки у соціальних мережах.

Дружина Порошенка Марина та його доньки, Євгенія та Олександра, виступили із зверненням, яке опубліковане на сторінці Фонду Порошенка у Facebook.

«Наша вишиванка є символом рідного дому, щасливої долі та родинної пам’яті, любові та краси. Вона єднає українців незалежно від мови спілкування чи місця проживання», – підкреслила Марина Порошенко.

Нехай вишиванка єднає українців!#ОдягниВишиванку

Опубліковано Фонд Порошенка Середа, 20 травня 2020 р.

Міжнародний день вишиванки було засновано, «щоб зберегти і популяризувати її у світі, показати нашу національну та громадянську позицію», зауважила дружина п’ятого президента.

«Традиційно у цей день мільйони українців по всьому світу одягають свої вишиванки. І кожен із нас обирає свою улюблену. Чиюсь вишивала ще прабабуся, і вона вже стала справжньою родинною реліквією. Хтось придбав сучасну, але не менш милу серцю», – зазначила пані Марина.

Вона розповіла, що власна її вишиванка сучасна, але вже стала для неї частиною української історії, тому що нагадує про важливі для України події – боротьбу православного українства за томос про автокефалію. У цій вишиванці Марина Порошенко була під час Хресної ходи до 1030-річчя Хрещення Русі-України.

У свою чергу доньки Порошенка закликали українців цього року продовжити традицію проведення параду вишиванок у соцмережах, зважаючи на карантин.

«На жаль, цього року українці не зможуть зібратися разом на традиційний парад вишиванок. Але це не означає, що традицію не треба продовжувати. Давайте цього дня влаштуємо парад вишиванок у соціальних мережах і поділимося найбільш вдалими фото та відео», – запропонували Євгенія та Олександра.

«Нехай вишиванка знову єднає українців», – підкреслила їхня мама, Марина Порошенко.

Як повідомляло BitukMedia, до Всесвітнього дня вишиванки у Житомирі започаткували флешмоб «Історія моєї вишиванки».