Надбавки вчителям виплачуватимуть по-новому: на це спрямовано 2,2 млрд

46
112.ua

Для виплати заробітних плат учителям уряд спрямував додатково 2,2 млрд гривень.

Виплата коштів педагогам, згідно з рішенням Кабміну від 12 лютого, вперше буде здійснюватися із розрахунку реальної кількості учнів, повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

«Зараз ми вперше за 4 роки при розрахунку кількості коштів на зарплати вчителів врахували дані не минулого, а цього навчального року. Оскільки у формулу, за якою розраховується заробітна плата, закладається показник наповнюваності класу, ці дані суттєво впливають на формування бюджету», – заявила Міністр освіти Ганна Новосад.

За її словами, додаткові кошти «дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії».

«Хочу підкреслити, що це рішення ніяк не вплине на вчителів, яким міська влада й до цього виплачувала всі надбавки і премії. До таких міст, наприклад, належить Київ», – додала Новосад.

Разом із тим, як зауважила вона, Міносвіти має намір змінити підхід до виплати зарплати вчителям, збільшивши базову ставку. «Я переконана, що це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників», – сказала Новосад.

Як повідомляло BitukMedia, до Верховної Ради подали законопроект про заборону використання смартфонів у школах під час уроків.