Коти звільняюють Краматорськ: у місті створили новий мурал

41
Фото: Роман Балабойко

У Краматорську художники створили мурал «Звільнення Краматорська», на якому зображено учасників АТО у вигляді котів. Мурал створили Алан Меєр з Берліна та Дмитро Коломойцев на запрошення волонтерської спільноти в рамках проєкту «Диффузії».

Про це повідомляє BitukMedia, посилаючись на місцеві видання Краматорська.

«У зв’язку з поширенням коронавирусной інфекції, наш проєкт «Дифузії» в інших містах призупинився, але творчим людям важко сидіти на місці. І тому, коли нас запросили в Старобільськ, ми із задоволенням погодилися. Активісти з Краматорська побачили розмальовану нами стіну і запропонували зробити що-небудь подібне і в вашому місті», — розповів Меєр, передають Новости Краматорска.

Новий мурал на військову тематику за словами Алана, повинен бути патріотичним.

«Я сам, як дуже патріотична людина, не люблю пафос. Тому і з’явилася ідея створення малюнка під назвою «Коти звільняють Краматорськ». Чому коти? Котиків люблять все, адже вони дуже милі створіння», — посміхається Алан.

фото: Новости Краматорска

Не всі у місті зрозуміли малюнку. Деякі містяни писали, що автори паплюжать пам’ять загиблих військових і насміхаються над ними. Художники запевняють, що мети образити українських бійців у них не було. За словами ж Коломойцева, більшу частину муралу робилося руками дітей, залучали усіх охочих, це був стихійний процес.

«Малюйте! Багато і частіше!»- додали автори муралу на закили, що це малювали діти і «я краще намалюю».

Дмитро Коломойцев служив на фронті під час найгарячішої фази війни.

Алан Меєр народився у Санкт-Петербурзі, та емігрував з СРСР перед його розпадом, жив у Нью-Йорку, Ізраїлі, та зрештою оселився у Берліні. Після початку війни на сході України Меєр почав організовувати мистецькі резиденції та виставки на Донеччині та Луганщині, а також благодійні аукціони для Донбасу в Німеччині.

Як повідомляло BitukMedia: