Міноборони зробить музей з навчального корабля «Вінниця»

28
Фото: Міноборони

Навчальний корабель Військово-Морських Сил ЗС України «Вінниця» перетвориться на музей. Рішення про це прийняли у Міноборони. 

Таким чином Міноборони хоче зберегти для історії один з останніх представників корветів проекту 1124, як зразка кораблебудування 70-х років ХХ століття.

Наразі опрацьовується питання передачі збудованого 45 років тому корвета як музейного предмету до Центрального військово-морського музею. Корабель-музей планують розмістити на 8-му причалі в Миколаєві.

“Створення на базі бойового судна музейної експозиції дозволить перетворити його в один із потужних центрів військово-патріотичного виховання молоді. Тут популяризуватимуть традиції українського військового флоту, а причал стане одним із осередків туризму міста-корабелів”, — йдеться у повідомленні відомства.

У світі існує кілька сотень кораблів-музеїв, на яких розміщена експозиція, присвячена історії, екіпажу та подіям судна. Найвідоміші із них вітрильний лінійний корабель «Вікторі» у британському Портсмуті чи американський лінійний корабель «Айова» в Лос-Анжелесі. В Україні своя історія військових кораблів. Корвет «Вінниця» стане першим таким об’єктом військово-морської спадщини.