Людей в інвалідних візках прирівняли до велосипедистів і дозволили пересуватися автомобільними дорогами

34
люди в інвалідних колясках
aspi.com.ua

В Україні запрацював ухвалений півроку тому закон про зміни правил дорожнього руху для людей, які пересуваються на інвалідних візках. 

Про це повідомляє інформаційне агентство ASPI.

Із 14 червня введено в дію закон, який змінив правила дорожнього руху, доповнивши їх правами і обов’язками власників інвалідних крісел.

Відтепер особи у “кріслах колісних” (а саме так названо інвалідні візки у законі) можуть рухатися не лише у пішохідних зонах. Закон надав право власникам колісних крісел пересуватися зі швидкістю пішохода:

  • по тротуарах;
  • пішохідних доріжках;
  • велосипедних доріжках.

У вищезазначених випадках людина на візку є пішоходом. Відтак ця особа має додержувати правил руху для пішоходів.

Крім того, на кріслі можна їхати по краю проїзної частини, вулиці та узбіччям. У разі виїзду в зазначені зони інвалідний візок прирівнюється вже до велосипеда. Тож правила пересування проїзною частиною такі:

  • рухатися лише у напрямку руху транспорту крайньою правою смугою;
  • повертати наліво і розвертатися можна на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині;
  • не перевозити громіздкі вантажі та пасажирів на кріслі;
  • крісло має бути “належним чином обладнане” та “технічно справне”;
  • до крісла не можна чіпляти причеп;
  • на кріслі слід закріпити світловідбивачі;
  • при їзді у темряві на кріслі мають працювати “зовнішні світлові прилади”.

Ці норми були введені, можливо, з огляду і на те, що дорожчі інвалідні візки обладнані електричними двигунами. Такі візкі важчі, більш громіздкі і можуть розвивати швидкість більшу, ніж швидкість пішохода.

Отож водіям слід звертати більшу увагу на узбіччя: любителі обганяти і ганяти взагалі по крайній правій смузі наражатимуть на ризик інших учасників дорожнього руху. Крім того, з’являється додаткова небезпека несподіваного для водія машини виїзду інвалідного візка з тротуару на узбіччя проїжджої частини.

Виникає також побоювання, що такий транспорт часом створюватиме проблему для громадського транспорту, який саме по крайній правій смузі і ходить.

Крім того, у МВС пропонують поширити право користування смугою для громадського транспорту на велосипедистів. Це дещо розв’яже проблему з недостатньою кількістю велодоріжок у містах. Отож автовласникам слід уже зараз готуватися до підвищеної пильності та забути про звичку обганяти по “крайній правій”.

Як повідомляло BitukMedia: