Карантин в Україні може бути полегшений: президент Зеленський назвав умови

88
президент Зеленський
president.gov.ua

На нараді в Офісі президента 12 травня за участю представників Кабінету міністрів та правоохоронних органів обговорили можливі етапи пом’якшення обмежень в Україні.

«Нинішні показники дозволяють розглядати майбутні етапи пом’якшення карантину і рухатися вперед з плануванням», — заявив президент Володимир Зеленський, якого цитує пресслужба глави держави.

Водночас він зауважив, що «треба дивитися на ситуацію». «Відповідно до неї показники можуть змінюватися. Ми не можемо допустити великих спалахів коронавірусу», – підкреслив президент.

Також на нараді говорилося про те, що в Україні відновили роботу 569 продуктових ринків.

Напередодні, 11 травня, на нараді в Офісі президента главі держави доповіли, що рівень смертності від COVID-19 в Україні не високий – 2,6%.

Президент поцікавився станом економіки та функціонуванням програм, які мають допомогти бізнесу в карантинний період. «Ми обговорювали низку програм кредитної підтримки малого та мікробізнесу, адже вони найбільше страждають від карантину. Ми маємо допомогти їм зараз та після карантину, щоб вони могли швидко оговтатися. Нам треба запропонувати їм так звані кредитні канікули», – зазначив Зеленський.

У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що з боку уряду створені всі передумови для повноцінної роботи оновленої програми «Доступні кредити 5-7-9%». Також додатково фіналізується інша програма – «Нові гроші», за якою підприємці матимуть можливість отримати кредити під дуже низький відсоток.

«Ці програми допоможуть українському бізнесу витримати важкі економічні умови, зумовлені епідемією, а також стануть запорукою збереження робочих місць. Основна умова програм – збереження не менше 80% робочих місць у малому та мікробізнесі», – наголосив Шмигаль.

Прем’єр також повідомив, що, за інформацією Державного центру зайнятості, цього місяця зареєструвалося додатково 140 тисяч безробітних. Щоб допомогти з виплатами людям, які втратили роботу, Кабінет міністрів виділив шість мільярдів гривень з Фонду боротьби з коронавірусом.

Крім того, Шмигаль пояснив ситуацію із затримкою надбавок за березень медикам, які працюють з хворими на COVID-19. Прем’єр запевнив, що цього тижня уряд шукатиме рішення для того, щоб ці фінансові ресурси були видані медикам.

«Обов’язково ці гроші мають бути виплачені. Бюрократія, звісно, часто є перешкодою, але в цьому випадку не можна дозволити керуватися старими правилами в умовах нових викликів. Доплати мають отримати всі, хто цього заслужив. Якомога швидше», – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, станом на 12 травня в Україні зареєстровано 16 023 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 425 летальних. 3373 пацієнти одужало.

Хворобу підтверджено у 1 105 дітей та 3 114 медиків.

За добу зафіксовано 375 нових випадків.

Як повідомляло BitukMedia: