Японське Закарпаття: там для туристів створили мапу цвітіння сакур

19

На Закарпатті створили карту, де можна побачити цвітіння сакур.

Про це у своєму блозі повідомив гід Максим Адаменко.

«Щороку Японське метеорологічне агентство публікує прогноз цвітіння сакури разом з прогнозом погоди. Цвітіння починається на Окінаві в січні і досягає Кіото і Токіо в кінці березня – початку квітня, і тільки через кілька тижнів досягає Хоккайдо. Японці дуже уважно стежать за цими прогнозами, щоб спланувати проведення свят ханамі», — розповів він.

А от цвітіння сакури на Закарпатті раніше зазвичай припадало на травневі свята. Але останніми роками цей період щороку зміщується до середини квітня, додав Адаменко.

Зокрема цвітіння починається близько 20 квітня і триває 7-10 днів. Цьогоріч початок масового цвітіння сакур прогнозують вже за два тижні.

Сакура – це дерево підродини Сливових. Палітра квіт варіюється від білосніжної до багряної і червоної. У природі сакура – це дерево, висота якого може сягати до 25 метрів. Характеризується вона кроною яйцевидної форми і гладкою сіро-коричневою корою.

В Японії є більш ніж 600 різновидів сакури. Найчастіше зустрічається Сомеї-Йосіно з п’ятипелюстковими блідо-рожевими квітами, яка виведена в період Едо (1603-1868) і розповсюджена по усій Японії з періоду Мейді (1869-1912).

А от, у Закарпатській кухні сакура ще не набула великого значення, проте здивувати і порадувати туристів є чим!

Це сакура-джем, варення з пелюсток сакури.

Є на Закарпатті одна сакура, яка квітне тоді, коли їй заманеться! В народі її називають «шалена» або «скажена» сакура. Вона може викинути небагато квітів посеред січня, пишно відбуяти у лютому, а бувають роки, коли вона квітне трічі за рік! Знаходиться знаменита ця сакура в місті Мукачеві на площі Федорова. Так що, коли будете в Мукачеві, провідайте «шалену» сакуру – а раптом вона буде квітнути!

Ужгород і Мукачево – два найбільші за населенням міста Закарпаття. Два осередка науки, культури і суспільного життя. Здавна ці місця змагаються в різних сферах. Змагаються і сакурами також! За останні 15 років в Ужгороді і Мукачеві було декілька хвиль масової посадки сакури.

Як повідомляло BitukMedia: