Єдина в світі: в Маріуполі церкву повністю прикрасять Петриківкою

316

У Маріуполі почався розпис Храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці Православної церкви України. Біла будівля церкви скоро повністю покриється унікальноюим петриківським розписом. Це буде єдина в світі церква, повністю розписана Петриківкою.

Ідея розписати будівлю орнаментами в українському народному стилі належить представникам храму і його меценатам.

фото: сайт Маріуполя

«Коли почалася війна, ми побачили такі розписи на захисних об’єктах. Тому вирішили розписати храм. І ця ідея у нас була кілька років тому, але реалізовувати її помічники храму почали тільки в цьому році», — каже настоятель храму протоієрей Уар.

Реалізує проект майстер петриківського розпису Ольга Черьомушкіна. Каже, що ескіз для маріупольського храму розробили ще два роки тому. «Спочатку була ідея робити перехід від теплих кольорів до холодних. Думали, що низ буде більш червоний, середина — рожева, бузкова. Але потім все-таки зупинилися на блакитних тонах. Просто різні фарби по-різному вигорають. Тому невідомо було, як поведуть себе фарби після року, п’яти років. Можливо якийсь колір взагалі зник би», — пояснює вона.

фото: сайт Маріуполя

Ольга починає роботу о 9 ранку. Спочатку завдає обриси малюнка на стіну, потім оздоблює його і покриває лаком. «Спочатку розмічаю все олівцем, потім розписую вручну. Не використовую трафарети, кожен мазок — це ручна робота », — розповідає майстер.

Розпис буде зроблений в блакитних тонах. За задумом авторів проекту, це колір, який перегукується з морем і дуже близький Маріуполю. Колір не характерний для класичного Петриківського розпису, але тут важлива не стільки колористика, скільки техніка малюнка, пояснює художниця.

фото: сайт Маріуполя

«Петриківський розпис зародився в Україні. Він наносився на побілені хати і використовувалася не тільки як прикраса, але і як оберіг», — додала вона.

Має вийти щось зовсім унікальне не тільки для України, але і для світового контексту. «Нам би дуже хотілося, щоб цей храм став не тільки культовим місцем, а й архітектурним пам’ятником. І тоді в підтримці храму зможе брати участь не тільки громада, а й держава», — вважає волонтер Кирило Долімбаев.

Вартість виконання однієї фасадної стіни становить 3300 доларів. Гроші на реалізацію проекту збирали місцеві жителі.