Гуманітарії можуть не хвилюватися: ЗНО з математики буде двох рівнів

88

У 2021 році обов’язкове ЗНО з математики випускники складатимуть залежно від того, на якому рівні вони цей предмет вивчали. Тести розподілять за рівнем стандарту та за профільним рівнем, тобто другий — складніший.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia повідомила вчитель вищої категорії з математики Лариса Зінькова.

«Те що зробили два рівні іспитів, моя думка, що це чудово, як раз для дітей гуманітаріїв», — зазначила педагог.

Так у випадку, коли випускник навчався за рівнем стандарту і не планує вступати до вишу, де обов’язкове ЗНО з математики, — він складатиме простіший тест з базових знань математики. Такий учень отримує оцінку ДПА за 12-бальною шкалою.

Якщо ж випускник навчався за рівнем стандарту, але хоче вступити до університету, де потрібне ЗНО з математики, — він має скласти базові завдання з математики, а також виконати додаткові завдання поглибленого рівня. Такий учень вже отримає результат за 100-бальною системою.

Учні ж з профільних математичних класів у будь-якому випадку повинні скласти складніший тест із завданнями поглибленого рівня.

«Я в цьому році випробувала різні рівні тесту і впевнена, що учням стандартного рівня освіти все під силу», — підсумувала Лариса Зінькова.

У тесті рівня стандарту буде 28 завдань, а на його виконання виділять 150 хвилин. Тестування профільного рівня матиме 34 завдання, на виконання — 210 хвилин.

Як повідомляло BitukMedia:

  • результати ЗНО-2020 з фізики та математики
  • проведення пробного ЗНО-2020 скасовано
  • реєстрація на додаткову сесію ЗНО