Дочекалися! Тепер до ЗНО готуватися буде простіше: для вступників створили бібліотеку аудіокниг

22
vydra.net.ua

В Україні створили онлайн-бібліотеки аудіокниг з творами, що є обов’язковими для складання Зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла студентка спеціальності видавнича діяльність і медіаредагування КНУ імені Тараса Шевченка Марина Безсмертна.

«Я позитивно ставлюся до аудіокниг, адже вони дають змогу спробувати інший спосіб сприйняття інформації — аудіальний. Часом такий підхід може змінити або розширити розуміння певного твору. Тому я впевнена, що прослуховування аудіокниг буде ефективним доповненням під час підготовки до ЗНО», — зауважила вона.

Мінцифри підтримало український проєкт «Слухай», що передбачає створення онлайн-бібліотеки аудіокниг для Зовнішнього незалежного оцінювання.

Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок.

sluhay.com.ua/zno

Так, зі слів Марини, у процесі слухання аудіокниги можна краще уявити «картинку», образи твору.

«Коли я готувалася до вступних іспитів, то мені складно було запам’ятовувати сюжет саме поетичних творів, але ситуація змінилася, коли я почала їх слухати, а не тільки читати з підручників. Я ліпше уявляла «картинку», вловлювала образи, які згодом швидше згадувала», — пояснила вона.

sluhay.com.ua/zno

Загалом записано 60 аудіокниг, їх вже можна безкоштовно прослухати за посиланням: sluhay.com.ua/zno.

«Я радила б комбінувати ці способи під час підготовки, бо вони водночас доповнюють та підсилюють одне одного. Обов’язково спочатку прочитати, а потім й прослухати. Так можна задіяти різні види сприйняття матеріалу та повторити його, щоб краще запам’ятати», — резюмувала студентка.

Як повідомляло BitukMedia: