Для випускників скасували обов’язкове ДПА — як тепер складатимуть підсумкові іспити?

13
tsn.ua

Верховна Рада прийняла законопроєкт, який звільнить учнів 11 класів від обов’язкової державної підсумкової атестації (ДПА).

Про це в ексклюзивному коментарі BitukMedia розповіла вчитель вищої категорії з математики Лариса Зінькова.

«Правильне рішення зробили, діти й так перевантаженні, а ще й у час пандемії. Тому, такий вибір має піти на краще», — зауважила вона.

За відповідний законопроєкт №5014 проголосували 298 народних депутатів.

У пояснювальній записці до проєкту закону зазначається, що школярі, які завершують повну загальну середню освіту (тобто 11 клас), зможуть обирати вид оцінювання їхніх результатів навчання: шляхом річного оцінювання, державної підсумкової атестації (ДПА) або ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

«Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету ㅡ складає ДПА, зокрема у формі ЗНО», ㅡ зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, це дозволить знизити навантаження на пункти тестування на 15-18% та зменшити ризики для здоров’я дітей і працівників центрів під час проведення ЗНО.

Не вперше?

Минулого року через епідемію коронавірусу вже скасовували обов’язкове проходження ДПА. Той, хто все ж мав бажання пройти ДПА, міг подати відповідну заяву керівникові свого навчального закладу. Випускники, які проходили ДПА, отримували свідоцтва про здобуття освіти та додатки до них на основі результатів випробування в закладі освіти.

Більше про ДПА у 2021 році

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти та науки України скасувало обов’язкове проведення ДПА для учнів 4-х та 9-х класів. Таке рішення ухвалили, щоб стримати поширення коронавірусу. Так, у свідоцтвах учнів, звільнених від ДПА, буде зроблений запис «звільнений(а)».

Раніше Міносвіти також дозволило зараховувати учням сертифікати та дипломи з міжнародних іспитів з іноземних мов у 2020/2021 навчальному році як державну підсумкову атестацію.

Так, для учнів, які вивчають іноземну мову в школі за рівнем стандарту або академічним рівнем, достатньо мати сертифікат рівня В-1. Для школярів із класів з поглибленим вивченням іноземних мов потрібен щонайменше рівень В-2. Рекомендований МОН перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких зараховуватимуть як ДПА, можна переглянути тут.

Також цього року учням дали змогу обрати третім і четвертим навчальними предметами на ДПА (окрім обов’язкових української мови та математики) дві іноземні мови. Третім навчальним предметом можна вибрати також історію України.

Як повідомляло BitukMedia: