«Байконур. Вторгнення» — нове українське документальне кіно. Трейлер вже є в мережі

24
cinema.in.ua

Вийшов трейлер українського документального фільму «Байконур. Вторгнення» режисера Ангела Ангелова.

Про це повідомило Нове українське кіно.

«Український документальний фільм «Байконур. Вторгнення» режисера Ангела Ангелова розповідає про двох дослідників з України та їх нелегальне вторгнення на територію закритого військового об’єкту космодром «Байконур» у Казахстані, що охороняють російські спецслужби», — ідеться у повідомленні.

Стрічка також розповість історію космічної програми «Енергія-Буран», яка популяризувалась у СРСР і давала його громадянам підстави для гордості, та водночас покаже її зворотній бік – адже це була також небезпечна зброя, єдиним призначенням якої було знищення людей на іншому боці планети.

Космодром Байконур – легендарний військовий об’єкт. Перший і найбільший космодром у світі, він також став одним із символів космічного протистояння СРСР і США часів «холодної війни».

Сюжет

Дослідник Дмитро Громов і оператор Ангел Ангелов вирушають в небезпечну експедицію: вони мають подолати 50 кілометрів дикої пустелі, щоб потрапити на космодром Байконур та його законсервовані ангари, в яких стоять радянські космічні шатли Буран та Буря.

Спека, зневоднення, голод, фізичне і психологічне виснаження – не єдині труднощі на шляху до Байконуру. Хлопці ризикують потрапити у в’язницю, якщо їх упіймають російські військові, адже на космодромі діє законодавство РФ. У таких надзвичайних обставинах головний герой виявляє нові сторони власної особистості: вразливість, страх, готовність відмовитися від своєї мети. Але азарт відкриття вмить затьмарює страх бути викритим. А дослідження закритого об’єкту перетворюється на пізнання самого себе.

Фільм «Байконур. Вторгнення» знятий кінокомпанією «DGTL RLGN» та «Insiders Project», що раніше відзняли 10-серійну програму у форматі Urban Exploration, у якій показали таємні закутки Києва, Кіровоградської області та Чорнобильської зони відчуження. Без страховки і спорядження забралися на найвищі будівлі столиці і пролізли у найглибші тунелі, показали її виворіт. Їм цього було замало – вони вздовж і поперек обійшли Чорнобиль, зняли про це повнометражну стрічку і виклали в мережу. «Байконур. Вторгнення» став для них новим викликом.